🌞چرا پوست در بهار به آفتاب حساس تر است؟

 ۱۳۹۶/۰۲/۱۹
🌞چرا پوست در بهار به آفتاب حساس تر است؟

🌞چرا پوست در بهار به آفتاب حساس تر است؟

✔️حفاظت از پوست در مقابل نور آفتاب تا 45 روز اول سال اجباری است،  نور آفتاب در فصول مختلف ممکن است باعث بروز صدمات شدید، جبران ناپذیر، آفتاب سوختگی و ضایعات غیرقابل برگشت در پوست شود.
 
🔹زمانی که فصل تغییر می‌کند و به دلیل اینکه آفتاب در زمستان با شدت نمی‌تابد، در فصل بهار پوست به آفتاب حساس‌تر است و تقریبا حدود یک ماه تا یک ماه و نیمَ طول می‌کشد که پوست در برابر آفتاب مقاومت خود را به دست آورد. بنابراین در این مدت پوست به مراقبت بیشتری نسبت به سایر فصول نیاز دارد.
 
🔹عمده مواد ضدآفتاب‌ها نهایتا تا 4 ساعت پایداری و ماندگاری دارند، ضدآفتاب‌ها با ضخامت و به صورت یک لایه نازک، پوست فرد را در برابر اشعه ماوراء بنفش حفظ می‌کنند. بهتر است در زمستان روزانه دو مرتبه و در تابستان سه نوبت از ضد آفتاب به صورت یک لایه نازک بر روی سطح پوست استفاده شود.

 
🔹میزان تشعشع آفتاب به پوست از ساعت 12 تا 15 بسیار زیاد است. به همین دلیل همه افراد در هر سنی می‌توانند با استفاده از کلاه آفتابی، عینک آفتابی، پوشش روشن، مناسب و انواع ضد آفتاب از بروز هرگونه آسیب به پوست خود جلوگیری کنند.برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.