چرا به مکمل نیاز داریم؟

 ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
چرا به مکمل نیاز داریم؟

مکمل های طبیعی و گیاهی می توانند سطح پایداری بدن را حفظ کنند. در زیر تعدادی از مواردی که استفاده از مکمل ها را برای ما ضروری می سازد عنوان شده است:
1- خاک های نامرغوب:
حتی اگر شما یک رژیم غذایی گیاهی سالم به همراه میوه و سبزیجات داشته باشید باید بدانید که این مواد غذایی از خاک هایی که مواد معدنی ناکافی دارند بدست می آیند. وقتی این مواد غذایی بارها و بارها در همان خاک اولیه کشت داده می شوند مواد معدنی این خاک ها به مرور زمان کاهش می یابد.
2️- پخت بیش از اندازه مواد غذایی:
پخت و پز مواد غذایی به مدت طولانی سبب از بین رفتن مواد غذایی آنها می گردد. در نتیجه میزان کمتری از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و آنزیم ها در ماده غذایی باقی می مانند. همچنین مصرف این مواد غذایی در طول زمان خود عواقبی از جمله مشکلات گوارشی را برای ما به وجود می آورد.
3️- نخوردن وعده های غذایی اصلی:
خیلی از افراد وعده های اصلی روزانه را نمی خورند. خوردن یک تکه کیک با یک فنجان قهوه و سر کار رفتن در اول صبح یک وعده غذایی محسوب نمی شود.
4- پیر شدن طبیعی:
با افزایش سن بدن ما میزان آنزیم های کمتری تولید می کند، بخصوص آنهایی که برای هضم کردن غذایی که می خوریم نیاز است که نتیجه ی آن رفلاکس، شکم درد و یبوست می باشد.
5️- استرس برابر است با در معرض خطر قرار دادن سیستم ایمنی:
بی شک همه ی ما در زندگی روزمره ی خود چه در خانه، محل کار، مدرسه و اجتماع دچار استرس و فشارهای روحی می شویم که نتیجه آن تضعیف سیستم ایمنی بدن می باشد. استفاده از مکمل ها می تواند این فاصله ی ایجاد شده را پر کرده و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را تا حدودی تامین کند.
در پایان باید یاد آوری کنیم که هیچ مکملی نمی تواند جایگزین غذای کامل و سالم و طبیعی باشد.

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.