نکاتی جهت استفاده از ضد آفتاب

 ۱۳۹۷/۰۱/۰۴
نکاتی جهت استفاده از ضد آفتاب

امروزه استفاده از کرم ضدآفتاب برای خیلی ها به یک عادت تبدیل شده و آن را کار مفیدی می دانند. مخصوصا برای آن دسته از افرادی که ساعات زیادی را زیر نور آفتاب می گذرانند، اما آیا با طریقه صحیح مصرف ضد آفتاب آشنا هستید؟ آیا از پوست خود در مقابل آفتاب نگهداری می کنید؟

نکاتی جهت استفاده از ضد آفتاب

1️- نوع پوست خود را بشناسید:
اگر رنگ پوست شما تیره است، به طور ناخودآگاه پوستتان در مقابل نور خورشید مقاومتر است، ولی هنوز هم به محافظت در مقابل اشعه های ماوراء بنفش خورشید نیاز دارید.
لابراتوارهای بزرگ دنیا انواع مختلفی از ضدآفتاب را به بازار عرض کرده اند تا هر کس بنا به نوع پوستی که دارد بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد. متخصصین پوست می گویند با توجه به رنگ، جنس و خصوصیات پوستتان و با مشورت مشاورین و پزشک براحتی می توانید SPF مناسب پوست خود را انتخاب کنید تا به بهترین شکل از پوست خود در مقابل این اشعه ها مراقبت کنید.

2️- پیری خود را به تعویق بیندازید:
آنچه ما چین و چروک می نامیم بیشتر آسیب دیدگی پوست از اشعه های آفتاب است. بر طبق تحقیقات 90 درصد چین و چروکهای روی صورت به خاطر سن و سال و گذر زمان نیست بلکه نشانه میزان و چگونگی قرار گرفتن ما زیر نور آفتاب است. اگر امروز از پوست خود نگهداری و مراقبت کنیم، فردا نتیجه آن را خواهیم دید.

3️- کیفیت ضد آفتابها:
امروزه کیفیت کرمها بهتر از گذشته است. شاید به خاطر می آورید که وقتی از کرمهای زینک اکسید استفاده می شد همیشه رد پای راه راهی از خود روی پوست باقی می گذاشت، در حالی که به واسطه پژوهشها و تکنولوژی جدید کرمهای ضدآفتاب با پایه زینک و آلومینیومی تولید شده که ذرات آنها جذب پوست شما می شود و هیچ ردی هم از خود به جا نمی گذارند. با وجود درجه ها و انواع مختلفی از کرمهای ضدآفتاب شما می توانید مناسبترین آنها را برای پوست خود انتخاب کنید و اگر ساعات زیادی را خارج از منزل هستید، از آنهایی استفاده کنید که مدت زمان بیشتری از پوست شما محافظت می کنند.

4️- ضد آفتاب فقط برای روزهای آفتابی نیست:
وقتی هوا ابری است، هنوز اشعه های خورشید قوی هستند. شاید خیلی از مردم تصور کنند که در روزهای ابری یا روزهایی که نور خورشید کمتر است، خطری پوست آنها را تهدید نمی کند و می توانند از کرم ضدآفتاب خود استفاده نکنند، در حالی که باید بدانیم اشعه UVA و اشعه UVB به سهولت از ابرها عبور می کنند و هنوز می توانند به پوست ما آسیب بزنند.

5️- با مد به پوست خود آسیب نزنید:
اشتباه نکنید به هر حالتی که پوست خود را برنزه کنید به آن آسیب می زنید و هیچ روش کاملا بی خطری برای این کار نیست. در آینده ضررهای آن بیش از چیزی که فکر کنید شما را خواهد آزرد.

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.