هر آنچه باید درمورد ادرار سوختگی کودک خود بدانید:

 ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
هر آنچه باید درمورد ادرار سوختگی کودک خود بدانید:

1- علل ایجاد سوختگی

2- درمان
3- توضیحات و مراقبت
4- نکات قابل توصیه

1- ادرار سوختگی

علائم ادرار سوختگی شامل التهاب در اطراف ناحیه ژنیتال، تاول، ور آمدن پوست و زخم می باشد. این التهاب می تواند به ناحیه شکم و باسن هم گسترش یابد.

2- دلایل بروز ادرار سوختگی

ادرار سوختگی عموما در کودکانی که به مدت طولانی در معرض پوشک مرطوب و آلوده قرار دارند بروز می کند. همچنین ممکن است در ناحیه باسن کودکانی که پوست حساس دارند با وجود استفاده مکرر از پوشک تمیز ایجاد شود. همچنین مصرف مرکبات مانند پرتقال، لیمو شیرین و... می تواند ادرار کودک را اسیدی و باعث ملتهب شدن پوست نوزاد شود.

3- اهمیت درمان به موقع سوختگی
یکی از مهم‌ترین عواملی که درمان به موقع سوختگی‌های ناحیه پوشک را پر رنگ می‌کند، احتمال ابتلا به عفونت‌های پوستی، ابتلا به قارچ و حساسیت‌های پیشرفته است که ممکن است در دراز مدت به زخم تبدیل شود. این عوارض که با التهاب، قرمزی، خارش و بی‌تابی نوزاد همراه می‌شود درد و سوزش به همراه دارد و معمولا طول درمان طولانی و طاقت فرسایی برای نوزاد و خانواده‌اش دارد. از این رو پدر و مادر‌ها نباید احتمال ابتلا به سوختگی و بروز بیماری‌های عفونی پوست را نادیده بگیرند.

4- پای نوزاد را با کرم چرب کنید

امروزه در داروخانه‌ها روغن‌ها، کرم‌ها و لوسیون‌های مختلفی برای پیشگیری و درمان سوختگی ناحیه پوشک نوزاد وجود دارد؛ کرم‌هایی که با کمک آن‌ها می‌توانید مقاومت پوست ناحیه پوشک را در برابر سوختگی افزایش دهید و موجب نرم شدن و تقویت پوست این ناحیه شوید. البته تهیه پوشکی از جنس مرغوب نیز برای پیشگیری از سوختگی پوست پای نوزاد توصیه می‌شود چرا که گاهی بخش زیادی از سوختگی‌ها ناشی از حساسیتی است که استفاده از پوشک با جنس نامرغوب در پای کودک به وجود می‌آورد.

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.