ورزش هاى نامناسب که براى واریس مناسب نیست

 ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
ورزش هاى نامناسب که براى واریس مناسب نیست

قسمت3

👈🏼ورزش های شدید فشار قابل توجهی بر گردش خون وریدی وارد می کنند. در زمان بلند کردن وزنه در انواع ورزش های با شدت بالا، خون در راه بازگشت به قلب به ورید اجوف در ناحیه شکم ریخته می شود. این عمل باعث افزایش فشار در شکم شده و مانع بازگشت خون به قلب خواهد شد.
در نتیجه خون مجدداً در زمان نامناسب از ناحیه شکم به پاها بازگردانده می شود و منجر به فشار در رگ ها و وریدها و در نهایت آسیب به سیاهرگ ها خواهد شد. وزنه زدن و فعالیت های مشابه آن مثل دویدن سرعتى و پر شدت انتخاب مناسبی برای کمک به درمان واریس نیست. اگر شما به هر دلیلی فعالیتی شبیه به وزنه زدن می کنید در هنگام بلند کردن وزنه  بازدم انجام دهید تا با رساندن اکسیژن کافی به خون از شدت آسیب به رگ ها بکاهید.

ممکن است شما در شرایطی باشید که نتوانید ورزش کنید، در نتیجه می توانید با انجام چند حرکت پیشنهادی و مؤثر به درمان واریس کمک کنید:

1-در حالت نشسته یا ایستاده و انجام فعالیت های روزمره پاهایتان را از زانو خم و راست کنید تا خون در ناحیه ساق پا جریان داشته باشد.

2-هنگام مسافرت و نشستن طولانی و حتی زمان باردارى از جوراب های محکم استفاده کنید تا فشار از روی رگ ها برداشته شود و به حالت نرمال برگردند.

3-از پوشیدن کفش های پاشنه دار تا جایی که مجبور نباشید خودداری کنید. این کفش ها ماهیچه های ساق پا را در حالتی قرار می دهند که بسیار ضعیف عمل میکند.

ادامه دارد...

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.