آیا ورزش براى درمان واریس مناسب است؟

 ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
آیا ورزش براى درمان واریس مناسب است؟

قسمت2
ورزش مهمترین عامل در درمان و پیشگیری از واریس است. اما اگر از واریس رنج می کشید، باید بدانید چه ورزش هایی برای شما مؤثر است و به بهبود وضعیت کمک می کند. زمانی که ورزش می کنید خون بسیار زیادی از سمت ماهیچه ساق پا و سیاهرگ ها به طرف قلب پمپ می شود، در نتیجه هر چه ماهیچه ساق قوی تر باشد، خون بیشتری را به طرف قلب پمپ کرده و خطر ابتلا به واریس را کاهش می دهد. در ادامه خواهیم دید چه ورزش هایی برای واریس مناسب هستند و کدام یک نتیجه معکوس دارند.


ورزش های مناسب برای درمان واریس :

پیاده روى

 پیاده روی بهترین ورزش برای درمان و پیشگیری از واریس است. پیاده روی یک فعالیت کم شدت است که علاوه بر وارد نیاوردن فشار زیاد بر روی ماهیچه ها باعث پمپاژ خون بیشتر و بهبود عملکرد جریان خون می شود. یک هدف برای خودتان مشخص کنید و حداقل 5 روزدر هفته را به پیاده روی اختصاص دهید.
دوچرخه ثابت و الپتیکال

یک ورزش کم شدت دیگر استفاده از دوچرخه و الپتیکال برای کمک به بازگشت خون از سمت رگ های پا به قلب است که علاوه بر کمک به خونرسانی فشاری به مفاصل و استخوان ها وارد نمی کند.

دویدن

دوی نرم و پریدن ملایم یک ورزش مؤثر در بهبودی مبتلایان به واریس است. دویدن سرعت گردش خون را بیشترمی کند و با اعمال فشار باعث حرکت ماهیچه ها و قویتر شدن آن ها می شود. اگر به واریس مبتلا هستید بهتر است روی سطح نرم مثل چمن بدوید تا به مفاصل تان ضربه وارد نشود.


ادامه دارد...

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.