واکسن آنفولانزا

 ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
واکسن آنفولانزا

✍🏻چه زمان باید واکسن زد؟
نهادهای سلامت توصیه می‌کنند که بهتر است افراد در اوایل پاییز این واکسن را بزنند، چرا که دوره دقیق فصل بروز این ویروس قابل پیش‌بینی نیست. بعد از این واکسن و گذشت حدود دو هفته، سیستم ایمنی فرد نسبت به آنفولانزا مقاومت لازم را پیدا خواهد کرد.

چه کسی نباید واکسن آنفولانزا بزند؟
بچه‌های زیر ۶ ماه و نیز کسانی که قبلا سابقه واکنش‌های آلرژیک شدید به واکنس آنفولانزا داشتند، نباید این واکسن را بزنند. از طرفی افرادی که از تب شدید رنج می‌برند، بهتر است برای زدن این واکسن تا زمان فروکش کردن تب صبر کنند. تحقیقات نشان می‌دهد این واکسن برای زنان باردار در هر دوره‌ای از بارداری امن و بی‌خطر است. هم‌چنین واکسیناسیون در دوران بارداری باعث می‌شود تا بچه در زمانی که قادر نیست واکسن بزند، نسبت به آنفولانزا مقاوم شود
عوارض جانبی این واکسن چیست؟
واکسن آنفولانزا عوارض جانبی خفیفی دارد – درد، قرمزی و یا تورم منطقه تزریق، تب و انواع دردهای خفیف. از عوارض جانبی حادتر می‌توان واکنش‌های آلرژیک را نام برد که بسیار نادر است.

آیا واکسن آنفولانزا، باعث بروز آنفولانزا در شما می‌شود؟
باورهای غلطی در این زمینه وجود دارد که می‌گوید بعد از زدن واکسن، دچار آنفولانزا می‌شوید. با این همه، ویروس‌های موجود در واکسن آنفولانزا هم غیرفعال‌‌شده و هم غیرعفونی و در کل واکسن حاوی هیچ نوع ویروسی نیست. بنابراین افراد بی‌آنکه به آن مبتلا شوند می‌توانند واکسنش را بزنند.

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.