با پوست بدن خشک چه کنیم؟

 ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
با پوست بدن خشک چه کنیم؟

قسمت دوم

🔸 درمان خشکی پوست با مراقبت روزانه از پوست بطور کامل شروع می شود. روزانه ۲ بار صبح و عصر پوست خود را تمییز و مرطوب کنید .
🔹برای درمان خشکی پوست از ماسکی استفاده کنید که روی پوست مرطوب بماند. مطمئن شوید ماسک شما تا زمانیکه روی پوستتان است شروع به خشک شدن نمیکند .
♦️ از لایه بردارهای ملایم که سلولهای مرده پوست را در خود حل می کند و بتدریج و به طور مرتب پوست را لایه برداری می کند استفاده کنید .
🔸رطوبت پوست خود را با استفاده از مرطوب کننده های طبیعی و گیاهی افزایش دهید مثل روغنهای بدون رنگ ماهی یا کوسه و هم چنین گلیسیرین .
🔹 از ضد آفتابها با SPF مناسب و مرطوب کننده استفاده کنید بخصوص موقع بیرون رفتن از خانه . هم چنین از کرمهای آرایشی که رطوبت را حفظ می کند استفاده کنید .
♦️ هر روز کپسول یا مایع روغن ماهی که شامل اسیدهای چرب ضروری و امگا3 و یا روغن دانه کتان هستند استعمال کنید. زیرا روغن ماهی پوست را نرم و انعطاف پذیر می کند . میزان استفاده از آن در هر روز ۲ قاشق سوپخوری می باشد( یا یک کپسول).
🔸روزانه ۵ تا ۱۰ بار و یا حداقل با هر وعده غذایی از میوه ها و سبزیهای تازه استفاده کنید. استفاده از میوه هایی مثل موز و پرتقال برای درمان خشکی پوست بسیار مناسب است . مصرف ویتامین C و زینک نیز بسیار موثر است.
✔️در نهایت می توانید بعد از هر بار حمام از لوسیونهای بدن حاوی عصاره گیاهی مانند آلوورا،  جوانه گندم و... ، استفاده کنید.
پایان.

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.