چندبارجوشاندن آب

 ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
چندبارجوشاندن آب


✍🏻چندبارجوشاندن آب ،به گونه ای که مقادیر زیادی از آن تبخیر شود مضر برای سلامت انسان:
 
🔶 از خواب بیدار می‌شوید، چای ساز برقی را روشن می‌کنید و درحالی‌که آب درون آن به جوش می‌آید، کارهای دیگرتان را انجام می دهید، تا این که متوجه می‌شوید چای ساز به‌طور خودکار خاموش شده است دکمه را می زنید تا مجدد جوش بیاید، اما هرگز تصور نمی‌کنید که این کار به‌سلامتی شما ضرر می‌رساند، اما چرا؟

🔸به گفته محققان دانشگاه هاروارد، با جوشیدن آب تغییراتی در ترکیب آن به وجود می‌آید  وقتی آب معمولی بیش‌ازحد جوشانده و مقادیر زیادی از آن تبخیر شود یا مجدد بجوشد و ترکیبات آن تغلیظ شود  ، حالتی نامناسب پیدا می‌کند.

🔹مواد خطرناک در آب تراکمو تغلیظ  پیدا می‌کند، درنتیجه احتمال آشامیدن برخی مواد شیمیایی و مواد خطرناکی مانند نیتریت، آرسنیک و فلوراید افزایش پیدا می‌کند میزان زیاد مواد معدنی انباشته شده، می‌تواند مضر باشدبه‌ عنوان‌ مثال، نمک کلسیم می تواند به سنگ کلیه و سنگ صفرا منجر شود.

🔸نیترات‌ها که در معرض حرارت بالا قرار می‌گیرند، بسیار سمی می‌شوند دمای بالا نیتریت را، به نیتروسامین تبدیل می‌کند که سرطان‌ زا است. نیتریت را به بیماری‌هایی چون لوسمی، لنفوم غیر هوچکین، سرطان تخمدان، کولون، معده ، پانکراس و تیروئید ارتباط می دهند.
 
🔹به‌علاوه، در طول زمان، تراکم آرسنیک می‌تواند به مسمومیت آرسنیک ومشکلات متعددی ازجمله سرطان، بیماری قلبی عروقی، ،نازایی و اختلالات رشد منجر شود.

🔸قرار گرفتن بیش‌ازحد در معرض فلوراید، می‌تواند اثرات مخرب بر رشد شناختی و عصبی، به‌ویژه در کودکان،ایجاد کند،

👈🏻 بنابراین احتیاط به خرج دهید، اگر لازم به جوشاندن آب است از باقی مانده آن برای آبیاری ومصارف دیگر استفاده کنید وهر بار به میزان مورد نیاز آب را بجوشانید .
در صورتی که فراموش کردید و مقادیر زیادی از آب تبخیر شد بهتر است از آن استفاده نکنید.

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.